Historie Mládeže

HISTORIE:

Dle zápisu v kronice bylo v Suchém Dole sestaveno první žákovské požární družstvo již v roce 1935. Do sboru bylo zapsáno 16 chlapců. Další zmínka o činnosti mládeže pracujících v našem sboru je z roku 1958. Vedoucím mládeže se stává Josef Ansorge. Po několika letech je ovšem činnost přerušena. Činnost mládeže opět nastává až v roce 1985 pod vedením Pavla Jirků st. V roce 1988 se podařilo postoupit na okresní kolo do Olivětína, kde jsme z 15 – ti sborů obsadili 8. místo. Po roce 1989 ovšem nastává generační útlum a činnost mládeže v Suchém Dole je přerušena. Na ustavující schůzi dne 15. 12. 1999 se vedení sboru chopí mladší generace. Činnost sboru se opět dostává do obrátek. Podařilo se sestavit kolektiv mladých hasičů, vedoucím se stávají Michal Vítek a Radek Klíma. Dlouhé roky jsme se učili a sbírali zkušenosti na soutěžích po celém okrese. V roce 2004 a 2005 jsme postoupili na celookresní kolo Hry Plamen do Josefova, kde jsme po oba roky obsadili 6. místo.

SOUČASNOST:

V současné době se o naši hasičskou mládež stará Michal Vítek a Luděk Thér. Od roku 2005 přestává mít o dění ve sboru zájem převážná část starších žáků a dorostenců. Soutěží se zúčastňují pouze naši mladší žáci.

Mladší žáci se 18.5. zúčastnili soutěže Bohdašínský pohár.Celkově se umístili na 10. místě z 16. soutěžících družstev.Po požárním útoku byli na 12. místě, kdy se jednomu z našich žáků rozpojila hadice „C“.Další disciplinou byla štafeta 4 x 60 m, při které si polepšili a byli na 7. místě.Štafeta dvojic 12. místo a poslední džberovka krásné 5. místo. Celkový součet bodů stačil na již zmiňované 10. místo.1.místo obsadili Bohulavice nad Metují, 2. místo Lhota u Červeného Kostelce a 3. místo Nízká Srbská. I tak je to velmi slušný výsledek, protože někteří z Vás chodí pouze do školky a až budete starší určitě Vám budou patřit přední příčky jako předešlé generaci…..

Naši mladí hasiči se 4.5. 2008 zúčastnili soutěže Pohár starosty SDH Nízké Srbské. Soutěžilo se ve třech disciplinách. Požární útok Plamen naši mladí hasiči nedokončili z důvodu zapomenuté hadice na základně, proto po této soutěži byli na posledním 14. místě společně s Novým Hrádkem (to se často stane i v soutěži dospělých – ne v našem týmu 🙂 ).Další disciplinou byla štafeta 4 x 60 m, při které naši vybojovali 6. místo. Poslední byla štafeta dvojic, kde svěřenci Michala a Terezy skončili na desátém místě.Celkový součet bodů rozhodčí spočítali na 30. Stačilo to na 11. místo, které pro tento mladý kolektiv není vůbec špatným výsledkem. 1.místo obsadilo družstvo z Bělovse , 2.místo domácí Nízká Srbská a 3. místo Velichovky.