Kulturní akce 2017

Hasičský ples se uskutečnil 14.ledna od 20 hodin v místním kulturním domě. Celkem s pořadateli protancovalo večer asi 120 lidí. K tanci a poslechu již tradičně hrála kapela Emma z Machova pod vedením Emila Maryšky. Byla připravena bohatá tombola, která byla obohacená o výrobky z vepře, které připravil Radek Pařez Klíma.další foto zde

V neděli 16. dubna nám přibyla další akce sboru, a to Velikonoční dunění. Na sále kulturního domu zahrála kapela Vivian z Broumova, kapela Heebie Jeebies z Hronova a kapela Cugrunt z Červeného Kostelce.

V sobotu 24. června jsme pořádali Suchodolskou pouť. Od 14 hodin v kulturním domě předvedlo místní loutkové divadlo „Marná snaha“ svoje vystoupení s pohádkou Honza a drak. Dále pokračovala Suchodolská pouť v areálu fotbalového hřiště. Od 15 hodin dětský den. Pro děti byly připraveny stanoviště s různými soutěžemi. Střelba ze vzduchovky na terč, chůze na chůdách, stavění puzzle, hod míčkem do klaunovy pusy a další. Dále byl pro děti k dispozici skákací hrad, aquazorbing, malování na obličej a již tradiční soutěž dětí ve zpěvu. V 16 hodin začala hrát kapela Struna. V 17.30 hodin předvedlo občanské sdružení „Spona“ zábavnou scénku o environmentální školce. Zahráli pohádku „Boudo budko, kdo v tobě přebývá“. V 18:30 hodin začala hrát country kapela Slaveňáci. Počasí letošní Suchodolské pouti přálo, a počet návštěvníků byl veliký.

další foto zde

V sobotu 2. září jsme pořádali již devátý ročník festivalu Dunění rockových tamtamů. Předprodej vstupenek byl zahájen 1. července. Přípravy areálu začali ve středu postavením obecního stanu a polického pódia. V pátek byl oplocen areál, postaveno pódium a stan od pivovaru Kozel. V sobotu dopoledne byly roztahány elektrické kabely, sestaven parket se zábranami, postaven zvukový a světelný aparát a postaveny stánky s občerstvením. Ve 14 hodin byly otevřeny brány festivalu a první kapela Warování spustila své dunění v 15 hodin. Druhá v řadě vystoupila rock´n´rollová kapela Vivian z Broumova. Třetí vystoupila metalová kapela Hand Grenade z Mirovic. Čtvrtá vystoupila punk-rocková kapela Totální nasazení ze Slaného. Páté pořadí patřilo elektrofolklórněskapunk´n´rollovému cirkusu Heebie Jeebies z Hronova. A to už se dostáváme k hlavní hvězdě večera. Šestý v pořadí vystupuje Václav Noid Bárta z Prahy se svou kapelou. Předposlední vystoupila deathmetalová kapela Tortharry z Hronova a celý večer uzavřela španělská kapela Vendetta fucking metal, která jela turné po České republice a u nás měla poslední koncert. Celá akce probíhala za dozoru lékařské služby. Tento rok bez jakéhokoliv problému. Již teď se můžete těšit na další ročník, který se bude konat 1. září 2018.

další foto zde

Další akce konaná sborem je tradiční Suchodolské posvícení, a to ve dnech 23. a 25. září. V sobotu 23. září byla od 20 hodin zahájena posvícenská zábava na sále místního kulturního domu. Hrála kapela Nanovor z Červeného Kostelce. V pondělí 25. září se konal tradiční posvícenský průvod.  Do kroku, k poslechu a k tanci hrála krojovaná dechová hudba Svárovanka ze Strážnice pod vedením kapelníka Tomáše Hanáka. Po tradičním průvodě pokračovala akce v kulturním domě. Tančilo se, zpívalo se a s mírou popíjelo. Peníze vybrané při zvaní byly použity na zaplacení dechové hudby Svárovanky.

další foto zde

Poslední akcí kterou jsme pořádali, byla Štěpánská zábava 25. prosince v kulturním domě. Od 20 hodin hrála kapela Ledvin Stones z Broumova.

Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.