Mladší generace 1999 – 2014

Hasici_ZnakNa Výroční valné hromadě 15.12.1999 se vedení sboru chopila mladší generace a činnost sboru se opět dostala do obrátek. Podařilo se sestavit kolektiv mladých hasičů, které dodnes vede Vítek Michal. Začal se pořádat dnes již tradiční Suchodolský den, který se skládá z odpoledne pro děti , fotbalového turnaje místních družstev a večerní zábavy na venkovním parketu. Ve spolupráci s obcí byl uspořádán zájezd do zvonařské dílny Marie Tomáškové – Dytrychové v Brodku u Přerova spojený s návštěvou ranče Bolka Polívky a vinného sklípku. Obecní úřad zakoupil auto-vysílačku. Zástupci sboru se pravidelně účastní školení pořádaných Okresním sdružením hasičů Náchod. V rámci posvícení je pořádána hasičská soutěž o putovní Svatováclavský pohár. Kolektiv mládeže a mužů se účastní všech soutěží v širokém okolí. V květnu 2001 odjelo 8 členů sboru do Hradčan u Mimoně, kde se konal pokus o překonání světového rekordu v dálkové dopravě vody. Po dlouhém dni byl dosavadní německý rekord překonán v délce 47,2 km. V červenci o rok později na součinnostním cvičení Hradčany 2002 byly hadice nataženy do délky 57,2 km. Voda se čerpala z nedalekého rybníku a předávala se ze stroje do stroje. V témže roce se muži přihlásili do Náchodské hasičské ligy, aby nasbírali nové zkušenosti. Roku 2003 se Konají oslavy 120. let založení Hasičského sboru v Suchém Dole současně se srazem rodáků. Zúčastnili se jí představitelé okolních sborů z Hlavňova, Pěkova, Police nad Metují, Velkého Poříčí, Velké Ledhuje, Bezděkova, Bukovice, Broumova a profesionální hasiči z Velkého Poříčí s vysokozdvižnou plošinou.  Na valné hromadě jsme od Obce obdrželi Pamětní list a jako dar nové plovoucí čerpadlo Kawasaki.

plovoucí čerpadlo Kawasaki

Následující rok 2004 je při tradiční posvícenské soutěži o Svatováclavský pohár podepsána smlouva o příhraniční spolupráci SDH Suchý Důl s Straz Wambierzyce. Spolu se svazem žen se uskutečnil zájezd do Polska. Přes zastávku na Boru kde jsme si prošli Bledné skály jsme dojeli do Wambierzyc kde jsme navštívili zbrojnici, muzeum a Baziliku. Nakonec jsme zavítali do Zoo Šoltýse. Na valné hromadě tento rok probíhalo jednání a schvalování ohledně praporu sboru. Zúčastnění členové sboru byli pro pořízení praporu s tím, že na jedné straně bude zobrazen sv. Florián a na druhé straně obecní znak. Tento prapor byl přivezen 30.5.2005 od paní Miroslavy Holečkové z Nového Města n./M. Vysvěcen byl po slavnostním průvodu v kapli Marie Lurské. Do Polské Ścinawky Średni je 3.4.2006 uskutečněn zájezd společně s ČSŽ na Velikonoční výstavu . Zájezd byl spojen s obědem a prohlídkou mini ZOO. V neděli na posvícení 24.9 je za Kollertovou bytovkou pořádán závod bejčí silou. Zde změřili sílu extrémně velký býk pana Klimeše Václava z Pohoře a pár koní. Později zkusilo býka přetáhnout i několik zdatných mladých chlapů.  Okrskové cvičení se konalo 25.5.2007 kde byla čerpána voda Kollertovým dvorem přes trhovici až na slavný. Zúčastnilo se 9 sborů a cvičení bylo hodnoceno kladně (foto zde). Po této generálce jsme byli připraveni na provedení mezinárodního cvičení a to s družstvem z Wambierzyc. Voda byla tažena od Kohlových Jablůňkou až na pohoř (foto zde). Na 7.6.2008 byl stanoven datum oslav 125 let od založení sboru.(foto zde) Naše hasičské auto dosluhuje a tak obec zakoupila novější Avii z Havlovic.

(foto bude :D)

Auto bylo slavnostně posvěceno při posvícení v pondělí společně s pomníkem padlých. Staré auto odkoupila obec Batňovice. Dunění rockových tamtamů to byl název festivalu, který se konal 12.9.2009. Byl to první ročník a velice se povedl. Festival je pořádán do dnes. Tento rok je na valné hromadě zvolen nový výbor.

Pokus o překonání světového rekordu v dálkové dopravě následující rok (2010) se zúčastnilo 8 našich členů s technikou. Akce se konala 8 května v Dolních Loučkách. Převýšení 541 m, délka 63,46 km. Zúčastnilo se celkem 288 sborů a bylo použito 234 čerpadel. Na akci s podílelo celkem 2592 hasičů. Celkem bylo přemístěno 580 m3 vody. Rekord byl uznán.(foto zde) Rekord byl překonán, ale zbytek roku pro nás byl smutný. Dne 8.července začala v 12:45 hořet hořejší kaplička v Ticháčkově lese.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Byl vyhlášen poplach ale než dorazili hasiči ke kapličce byla v poslední fázi hoření. Místo kde kaple stála, má bohatou historii (zde). Starosta obce a zastupitelé rozhodli o znovu postavení kapličky a byla vyhlášena veřejná sbírka. Na místě se koná několik benefičních koncertů. Následující rok 2011 se v červnu koná poklep a vysvěcení základního kamene nové kapličky. Informace o výstavbě zde

Rok 2012 začal hned dvěma našimi zásahy. Dne 28.ledna pátrací akce po dvou ztracených osobách na Slavném a 16.února zásah na rovince pořád půdy. V měsíci dubnu dne 14 se uskutečnil zájezd do likérky Rudolfa Jelínka ve Vizovicích. Dne 8.července, dva roky poté co byla podpálena a následně shořela se konalo za pěkného počasí vysvěcení nově postavené kapličky ve stejném stylu.

nová kapličkaprezentace o kapličce

 

Vysvěcení se konalo za účasti kardinála Dominika Duky, arcibiskupa Pražského. Oslava 130 let od založení hasičského sboru a 100 let založení hasičů na Slavném se konala dne 19-20.7.2013 na parkovišti na Slavném. Větší váhu měla oslava 100 let Slavenských hasičů (foto Josef Tér zde). V pátek 29.7 byla slavností schůze. Zúčastnili se i spřátelené hasičské sbory z Polska. Josef Reimann přečetl vyčerpávající zprávu o historii hasičů na slavném. (Zpráva zde) Na valné hromadě kde probíhala oslava 130 let založení hasičského sboru jsme od obce obdrželi elektrocentrálu značky Honda (foto Josef Tér zde). Josef Reimann přečetl další vyčerpávající zprávu o historii. (Zpráva zde). V roce 2014 se rekonstruuje kulturní dům v Suchém Dole a tak všechny akce jsou pořádány venku. V červenci je v Šolcově lese otevřena naučná stezka. Dne 29.11 se konalo za velmi nepříjemného počasí znovuotevření kulturního domu. Tentýž den večer se konala slavnostní valná hromada, kde byl zvolen nový výbor.(foto zde)

Členové místního sboru pomáhají při brigádách v obci. Pořádají kulturní akce: hasičský ples, Pouťovou zábavu, Suchodolský den, rock fest Dunění rockových tamtamů a tradiční Suchodolské posvícení. Každý člen nad 60 let dostává ke každým svým kulatým narozeninám dárkový balíček. Sbor byl oceněn obecním úřadem pamětním listem za práci s mládeží. Spolupracujeme s polskými hasiči z Wambierzyc a Ścinawky Średni.

K datu 29.11.2014 má náš sbor 81 členů z toho 17 dětí.

Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.