Svatováclavský pohár a Suchodolské posvícení 2016

suchodolske-posviceni-2016 Svatováclavský pohár
Rok se s rokem sešel a opět se přiblížil poslední víkend v září. Každý rok na toto datum připadá Suchodolské posvícení. Tento rok tedy 23.9-25.9.  To se skládá ze sobotní hasičské soutěže O putovní svatováclavský pohár, večerní posvícenské zábavy, nedělní traktoriády a pondělního tradičního průvodu.
Soutěž je letos obzvlášť důležitá. Družstvo z Bukovice už po 2x vyhrálo a pokud vyhraje i dnes, odveze si pohár nadobro. Soutěž také patří do Ostaš-Bor ligy. Na celkové pořadí můžete kouknout v záložce Ostaš-Bor ligy nebo na stránkách ligy zde.
Přípravy začali už ve čtvrtek. Postavit obecní stan na hřišti a naznačit trasu útoku hasičské soutěže na Martincově louce.
V pátek jsme se sešli na 17 hodinu a šli trénovat. Nejdříve zkoušelo družstvo „B“ poté „A“. Ke konci tréninku se nám bohužel trochu rozbila mašina, ale večer v půl 10 bylo vše opraveno.
Družstvo „A“ málo potrénovalo a potřebovali jsme zkusit spravenou mašinu. Sešli jsme se tedy v sobotu v půl 8 ráno. Teploměr ukazoval krásných 6 °C. Odhodlání namočit se v kádi bylo vysoké. 😀 Mašina fungovala a vše klaplo. Měli jsme i krásný čas, tak hlavně aby to dopadlo i na soutěži.
Postavili jsme stánky, nanosili stoly, lavice a alkohol. Vše mohlo začít. Příjezd družstev od 9:00 a v 9:30 nástup družstev. Jako každý rok tak i letos se nástup posunul. Přibližně okolo 10 hodiny se na základně začalo připravovat první družstvo.
Na soutěž dorazilo 16 družstev. Z Polska letos bohužel žádné družstvo nedorazilo.
Naše áčko šlo na řadu jako druhý. V sestavě Honza Podstata, Petr „Čába“ a Martin „Anča“ Vítkovi, Václav Kohl, Tomáš a Honza Thérovi a Pepa Reimann. Všechno klaplo jak mělo, ale Pepa dlouho stříkal terč. Čas 49,81 s je špatný ale uvidíme jak ostatní.
Béčko šlo na řadu jako devátý. V sestavě Luděk „Tereza“ Thér, Michal „Zvoňák“ Vítek, Radek „Pářa“ Klíma, Honza Thér, Tomáš „Pinďa“ Vítek, Václav Podstata a Pavel „ING“ Vítek. Do této doby má „Áčko“ stále nejlepší čas. Béčku by útok vyšel nejspíše také dobře. Bohužel od rozdělovače se odpojuje „céčko“ (hadice). Naštěstí to byla hadice vedoucí na plechovky a terč tak muže stříkat. Kluci zapojili hadici a plechovky shodili. Bohužel už to bylo velké zdržení a útok dokončují s časem 1,03,21.
Jako desáté šlo na řadu družstvo z Bukovice. S časem 39,79 s se posouvá na první místo. S tímto časem nám berou naději na pohár. S pohárem jsme se rozloučili, ale snad je ještě někdo porazí. Na řadu šlo družstvo z Velkých Petrovic. S časem 36,87 s berou první místo a zabraňují Bukovici odvést si pohár.
Suchý Důl „A“ končí na 3.místě. Suchý Důl „B“ končí na 10.místě.
Na závěr soutěže se připravilo družstvo Suchý Důl „C“ a „D“. Nebo-li starší a mladší hasiči z mladých hasičů.
Všem, kteří se zúčastnili děkujeme.
Foto (nafotil Jarda Ročeň) zde
Foto (nafotil Josef Thér) zde
Video z útoku „Áčko“ , „Béčko“

Umístění Družstvo Čas Body
1.místo Velké Petrovice muži 36,87s 25b
2.místo Bukovice 39,79s 22b
3.místo Suchý Důl A 49,81s 20b
4.místo Žďárky A 52,00s 18b
5.místo Machovská Lhota 53,21s 16b
6.místo Žďár nad Metují muži 54,60s 15b
7.místo Žďárky C 56,63s 14b
8.místo Pěkov 58,28s 13b
9.místo Velká Ledhuje 1,02,09 12b
10.místo Suchý Důl B 1,03,21 11b
11.místo Police nad Metují 1,04,59 10b
12.místo Hlavňov 1,09,61 9b
13.místo Bělý 1,17,10 8b
14.místo Bezděkov nad Metují 1,33,09 7b
15.místo Radešov 1,52,50 6b
16.místo Česká Metuje 2,10,53 5b


Posvícenská zábava
Večer následovala tradiční posvícenská zábava v kulturním domě s kapelou Bez-Obav z Trutnova. Pobavit se přišlo přes 90 lidí. Všem, kteří dorazili děkujeme.
bez-obav
Traktoriáda
Pátý ročník traktoriády pod bubnem (louka směr Suchý Důl – Hlavňov po levé straně). Letos na tuto akci dorazilo až přes 800 lidí.
Článek z Náchodského deníku o akci k vidění zde.
Pár fotek k vidění zde. (bude doplněno)
Pondělní tradiční průvod
Tradiční průvod od základní školy se mší svatou v kapli panny Marie Lurdské a odpolední posezení na fotbalovém hřišti TJ Sokol Suchý Důl. V průvodu, k tanci a poslechu zahraje Krojovaná dechová hudba Svárovanka ze Strážnice pod vedením kapelníka Tomáše Hanáka.
Tento rok byla akce obohacena o svěcení nové hasičské dodávky. Devítimístná dodávka Ford Transit Kombi byla vysvěcena farářem z Police nad Metují.
Foto z posvícení a vysvěcení k vidění zde.

Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.