Zpráva kulturního referenta za rok 2016

První akcí sboru je hasičský ples, který se konal 16. Ledna, od 20 hod v místním Kulturním domě. Celkem s pořadateli protancovalo večer asi 120 lidí. K tanci a poslechu hrála kapela Emma z Machova pod vedením Emila Maryšky. Vstupné 50 Kč. Byla připravena tombola, která byla obohacena výrobky z vepře, které připravil Radek „Pařez“ Klíma.

V sobotu 25. června jsme pořádali v areálu fotbalového hřiště Suchodolskou pouť. Po zkušenosti z minulého roku jsme opět spojili Suchodolskou pouť s dětským dnem. Začátek dětského dne od 14 hod, vstupné dobrovolné. Pro děti bylo připraveno sedm stanovišť s různými soutěžemi. Střelba ze vzduchovky na terč, chůze na chůdách, stavění puzzle, hod míčkem do klaunovy pusy a další. Dále byl pro děti k dispozici skákací hrad, aquazorbing, malování na obličej a již tradiční soutěž dětí ve zpěvu. Naši nejmladší hasiči předvedli hasičský útok a schladili všechny návštěvníky, což bylo v parném odpoledni potřeba. V 16 hod začala hrát country kapela Slaveňáci a ve 20 hod kapela Cugrunt. Počasí letošní suchodolské pouti přálo, ale i pro spoustu konaných akcí po okolí bylo na večerní zábavě 50 platících účastníků.

V sobotu 3. září jsme pořádali již osmý ročník festivalu Dunění rockových tamtamů. Předprodej vstupenek byl zahájen 1. července. Cena vstupenek v předprodeji 170 Kč na místě pak 230 Kč. První kapela Bez Šance spustila své dunění v 15 hodin. Jedná se o punkovou kapelu z Police nad Metují. Druhý v řadě vystoupila pop-punková kapela z Velkého Poříčí Warování. Třetí pak v den konání akce sehnaná death-metalcorová kapela Set My Brain z Hořic, která zaskakovala za kapelu Tortharry. Čtvrtá vystoupila punková kapela S.P.S. z Prahy. Páté pořadí patřilo rockové bandě De Bill Heads z Turnova. Šestá vystoupila hardcor-metalcorová kapela X-Core ze Znojma. A to už se dostáváme k hlavní hvězdě večera a sedmý v pořádí vystupuje Komunál, rock-metalová kapela z Chlumce nad Cidlinou. Celý večer uzavírá pornofolkař Záviš, vlastním jménem Milan Smrčka ze Znojma. Celá akce probíhala za dozoru lékařské služby a tento rok bez jakéhokoliv problému. Již teď se můžete těšit na další ročník, který se bude konat 2. 9. 2017. Malou ochutnávkou potvrzených kapel na připravovaný festival je španělská kapela Vendeta Fucking Metal, kapela Tortharry a kapela Heebie Jeebies.

Poslední akce konaná sborem je tradiční Suchodolské Posvícení a to ve dnech 24. a 26. září. V sobotu 24. byla od 20 hodin zahájena posvícenská zábava na sále místního kulturního domu. Hrála kapela Bez-Obav z Trutnova. Vstupné 70 Kč, celkem přišlo 100 platících a na sále kulturního domu to pěkně vřelo. V pondělí 26. 9. se konal tradiční posvícenský průvod, kde do kroku, k poslechu a k tanci hrála krojovaná dechová hudba Svárovanka ze Strážnice pod vedením kapelníka Tomáše Hanáka. Po tradičním průvodě pokračovala akce na fotbalovém hřišti. Tančilo se, zpívalo se a s mírou popíjelo. Počasí nám naštěstí přálo a celý den svítilo sluníčko. Peníze vybrané při zvaní byly použity na zaplacení dechové hudby Svárovanky.

Chtěl bych poděkovat všem partnerům, kteří jak peněžně, tak materiálně pomohly akce konané sborem podpořit. Dále bych chtěl poděkovat TJ Sokolu Suchý Důl za zapůjčení areálu Fotbalového hřiště na pořádané kulturní akce, obci Suchý Důl za veškerou podporu a nejvíce bych chtěl poděkovat všem členům i nečlenům sboru, kteří se podílejí na přípravách, průběhu i úklidu akcí, shánění partnerů a tomboly. Mockrát děkujeme všem a těšíme se na další spolupráci.

 

Tomáš Podstata, kulturní referent SDH.

 

Komentáře jsou uzavřeny.