Dálková doprava vody 2015

20150711_121075

Společné taktické cvičení jednotek požární ochrany obcí dislokovaných v okrsku „OSTAŠ“ a Polska v rámci příhraniční spolupráce. Toto cvičení se konalo 11.7 zde u nás na domácí půdě. Cílem cvičení bylo procvičit spolupráci družstev při dálkové dopravě vody hadicemi „B“. Dbát na správné postupy zásahu, používání OOP. Účelem cvičení bylo tvoření dálkového vedení hadicemi, použití přetlakového ventilu ve vedení „B“, vsazení rozdělovače do vedení. Vše začalo v 13:00. V Suchém Dole na hřišti proběhl slavnostní nástup.

20150711_121066

 

Řekli jsme si základní informace kdo kde bude, kolik je potřeba hadic a jak vše bude probíhat. Vodu jsme dopravovali od bývalého JZD, Kollertovým dvorem, panelovou cestou přes „Trhovici“ na Slavný. Délka trasy 1890 m s převýšením 90 m. Cvičení se celkem zúčastnilo 11 družstev (Suchý Důl, Bukovice, Police nad Metují, Žďár nad Metují, Velké Petrovice, Hlavňov, Pěkov, Velká Ledhuje, Česká Metuje, Scinawka Srednia, Wambierzyce). Další podrobné info v přiložené zprávě ZDE. Stanovené úkoly se podařilo splnit dle plánu cvičení. Taktické cvičení splnilo svůj účel.

Zhruba od 16:00 jsme měli posezení za kulturním domem. Na posezení byli pozváni všichni členové SDH Suchý Důl. Cílem tohoto sezení bylo sníst jehně, které nám na rožni dělal Pepan, a také prodiskutovat činnost sboru a další nadcházející akce.

Další foto ZDE

Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.