Požár skladovací haly

Ve středu 30.9. kolem osmé hodiny ranní byl na operační středisko Královéhradeckých hasičů nahlášen požár budovy. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Náchoda a Broumova a dalších osm jednotek dobrovolných hasičů z blízkého i vzdálenějšího okolí.
Po příjezdu na místo hasiči zjistili, že se jedná o požár haly kovové konstrukce o rozměrech asi sedmdesát na dvacet pět metrů, ve které bylo uskladněno seno a sláma. Požár byl již plně rozvinutý. Hasiči nasadili osm vodních proudů, z toho dva z automobilových žebříků. Kromě hašení samotné haly se zaměřili především na to, aby se požár nerozšířil na další budovu, tedy blízký kravín, ve kterém bylo ustájeno větší množství krav. Hasiči zasahovali na místě s použitím dýchacích přístrojů, dálkovou dopravu vody zřídili z nedalekého rybníku.
Kolem půl desáté se na místě změnily povětrnostní podmínky a bylo rozhodnuto, že krávy z přilehlého kravína budou z důvodu zajištění jejich bezpečí řízeně vyvedeny a přesunuty do vzdálenějšího kravína. Všechna zvířata (okolo čtyř stovek kusů) se podařilo v pořádku do náhradního objektu převést.
Intenzita požáru již v odpoledních hodinách byla nízká, nicméně jeho dohašování probíhalo do dalšího dne.
Při zásahu nebyl nikdo zraněn. Příčina události je v šetření, škoda byla předběžně stanovena ve výši asi devíti milionů korun.
Aktualizace 1.10.2020, 12:00 hodin:
Ve čtvrtek v dopoledních hodinách oheň na místě stále dohoříval. Místo opětovně navštívil hasičský vyšetřovatel příčin požárů, který po dohodě s majitelem objektu stanovil konečnou výši škody na deset milionů korun (pět milionů škoda na shořelém uskladněném materiálu a pět milionů škoda na zničené hale). Předběžným šetřením byla prozatím jako příčina události vyloučena závada na elektroinstalaci nebo úmysl a jako nejpravděpodobnější se v současnosti jeví vznik požáru v souvislosti s užíváním techniky při vyskladňování slámy a sena. Šetření v místě i nadále probíhá, stejně jako dohašování zbylých ložisek požáru.

Další foto ZDE

Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.