Přespání u Čertovky 2016!

20160823_110817Každý červen, tradičně po skončení sezóny mládeže v soutěžích Plamen, pořádáme přespání u Čertovy skály. Tento rok nám bohužel nepřálo ani počasí a ani termín. Odložili jsme akci na neurčito.
Datum bylo na konec stanoveno na pondělí 22.8. Sraz jsme měli v 15:00 u hasičské zbrojnice. Všechny potřebné věci se naložili do hasičské Avie, kterou „Zvoňák“ odvezl k čertovce. My jsme vyrazili pěšky.
Hned po příchodu jsme postavili stany, nanosili dřevo, roztopili oheň a dali dělat buřt-guláš. (viz foto) Náplní přespání je také splnění specializací. Všichni splnili specializaci kuchaře a táborníka.
Později následoval šplh na čertovu skálu. Nejsme žádní horolezci a proto jsme si k tomu vzali žebřík. Pak už následovala večeře a zpěv u ohně. Starší hasiči nám připravili stezku odvahy. Nikdo koktat nezačal a všichni úspěšně stezku prošli. Potom už hurá do spacáku a spát. 🙂
Ráno následoval budíček a hned potom rozcvička. Snídaně v podobě vánočky s džemem a chleba s paštikou byla velice vydatná.
Následovala šipkovaná a učení se optické signalizace. Přiblížil se oběd a specializace kuchaře. Opět nikdo nezklamal a všichni splnili. Polévka byl vývar a k druhému jídlu jsme měli kolínka se špekáčkem a kečupem.
Uklidili jsme stanové městečko a kolem čertovky, sbalili věci, naložili děti a vyrazili k hasičárně.
Počasí se nám vydařilo. Za rok opět na viděnou!

 

Další foto zde

Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.