Suchodolské posvícení 2021

Svatováclavský pohár
Rok se s rokem sešel a opět se přiblížil poslední víkend v září. Každý rok na toto datum připadá Suchodolské posvícení. Tento rok tedy 24.9-26.9.  To se skládá ze sobotní hasičské soutěže O putovní Svatováclavský pohár, večerní posvícenské zábavy, nedělní traktoriády a pondělního tradičního průvodu.
Přípravy na soutěž začali už ve čtvrtek. Postavili jsme trať na soutěž na Martincově louce. Další sraz máme v pátek, kde vlastně řešíme kdo bude soutěžit a kolik dáme dohromady družstev.
V sobotu sraz kolem půl 8. Postavili jsme stánky, nanosili stoly, lavice a alkohol. Vše mohlo začít. Příjezd družstev od 9:00 a v 9:30 nástup družstev. Z minulosti pamatujeme i 19 družstev (rok 2019), ale letos je účast o poznání menší.
Na soutěž dorazilo 8 družstev.
Naše „béčko“ šlo na řadu jako třetí v sestavě Martin Vítek, Michal Vítek, David Kaněra, Václav Podstata, Michal a Tereza Thér a Radek Klíma. Útok dokončují s časem 44,41s. Suchý Důl „A“ si vylosoval číslo 5. V sestavě Petr Vítek, Václav Kohl, Honza Thér, Pepa Reimann, Jan Podstata, Tomáš Thér a Michal Baldrych. Nedotažený levý proud nás stojí těch pár vteřin, které by jsme potřebovali na poražení SDH Hlavňov. Útok dokončujeme s časem 44,38s a vítězné družstvo z Hlavňova vyhrává s časem 41,28s.
Pár fotek (BUDOU DOPLNĚNY!!) najdete zde (horší kvalita ode mě) a zde (od Jardy Ročně kde za fotky moc děkujeme).
Letos se mě podařilo natočit skoro všechny útoky. Kvalita není úplně super, ale aspoň něco. (Stačí kliknout na družstvo a odkáže Vás to na „TyTrubko.com“ 😀 (youtube)

PořadíTýmČas
1.SDH Hlavňov41,28s
2.SDH Suchý Důl „A“44,38s
3.SDH Suchý Důl „B“44,41s
4.SDH Česká Metuje53,75s
5.SDH Žďár nad Metují56,25s
6.SDH Bělý75,81s
7.SDH Velká Ledhuje89,41s
8.SDH Pěkov108,88s

Posvícenská zábava
Večer následovala tradiční posvícenská zábava v kulturním domě s kapelou BTK z Bezděkova. Pobavit se přišlo přes hodně lidí. Všem, kteří dorazili děkujeme.

Traktoriáda
Devátý ročník traktoriády pod bubnem (louka směr Suchý Důl – Hlavňov po levé straně). Sluníčko nám přálo a tak se přijelo a přišlo podívat mnoho lidí. Všem, kteří dorazili moc děkujeme a doufáme, že se Vám akce líbila. Menší chyby a mouchy do příštího roku vyladíme a výroční 10. ročník si pořádně užijeme.
Článek na Rozhlase Hradec Králové ZDE.
Pár fotek k vidění ZDE (Bude doplněno) od FotoMáslo. Moc děkujeme.

Pondělní tradiční průvod
Tradiční průvod od základní školy se mší svatou v kapli panny Marie Lurdské. Odpolední posezení na sále v místní hospůdce „Kačama“. V průvodu, k tanci a poslechu hrála Krojovaná dechová hudba Svárovanka ze Strážnice pod vedením kapelníka Tomáše Hanáka.
Foto doplníme.

Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.