Svatováclavský pohár a Suchodolské posvícení 2018


Svatováclavský pohár

Rok se s rokem sešel a opět se přiblížil poslední víkend v září. Každý rok na toto datum připadá Suchodolské posvícení. Tento rok tedy 28.9-30.9.  To se skládá ze sobotní hasičské soutěže O putovní svatováclavský pohár, večerní posvícenské zábavy, nedělní traktoriády a pondělního tradičního průvodu.
Soutěž je letos obzvlášť důležitá. Družstvo z Velkých Petrovic už po 2x vyhrálo a pokud vyhraje i letos, odveze si pohár nadobro. Soutěž také patří do Ostaš-Bor ligy. Na výsledné pořadí můžete kouknout v záložce Ostaš-Bor ligy nebo na stránkách ligy zde.
Přípravy začali už v pátek. Sešli jsme se v 15 hodin. Poklidili jsme na hřišti poslední zbytky po Tamtamech. Postavili jsme trať na soutěž na Martincově louce. Trochu jsme potrénovali, ale jen tak zlehka. 😀
V sobotu sraz kolem půl 8. Postavili jsme stánky, nanosili stoly, lavice a alkohol. Vše mohlo začít. Příjezd družstev od 9:00 a v 9:30 nástup družstev. Jako každý rok tak i letos se nástup posunul. Přibližně okolo 10 hodiny se na základně začalo připravovat první družstvo.
Na soutěž dorazilo 19 družstev. Z Polska letos bohužel žádné družstvo nedorazilo.
Naše áčko šlo na řadu jako první. V sestavě Petr Vítek, Michal Baldrych, Honza Thér, Martin Vítek, Tomáš Thér, Lukáš Baldrych a David Kaněra. Hned u prvního týmu se ukázalo že dnešní hlavním soupeřem bude také sluníčko. Nastříkat terč je problém protože proti slunci není nic vidět. Útok dokončují s časem 57,68s. Jako druzí jdou na řadu Suchodolská „Stará garda“. Chlapi se dohodli, že musejí ukázat jak se to dělá! V sestavě Tomáš Vítek st., Pepa Reimann st. Tereza Thér, Michal Vítek st.,Pavel Vítek, Radek Klíma, Josef Ticháček. No a taky že nám to ukázali! 😀 Útok dokončují s časem 57,22s. Suchý Důl „B“ si vylosoval číslo 6. V sestavě Michal Thér, Venda Kohl, Pepa Reimann, Martin Vítek a Honza, Tomáš a Václav Podstatovi. Bohužel stejný problém na terči. Dlouho stříkáme a ještě byl nějaký problém na rozdělovači. Čas 62,81 není vůbec pěkný. Je jasné že pohár doma nezůstane. Všichni s napětím čekáme co předvede družstvo z Bukovice a z Velkých Petrovic. Bukovice dokončuje útok s časem 34,65s a Velké Petrovice, kteří jdou na řadu až předposlední mají čas 33,44s. Je jasné že je rozhodnuto. 🙁 Pohár doma nezůstává a Velké Petrovice vítězí po 3 za sebou a pohár jim zůstává navždy. 🙁
Všem, kteří se zúčastnili děkujeme.
Pár fotek najdete zde a zde.
Letos se mě podařilo natočit skoro všechny útoky. Kvalita není super, ale aspoň něco. (Stačí kliknout na družstvo a odkáže Vás to na „TyTrubko.com“ 😀 youtube)

Pořadí Tým Čas Body
1. SDH Velké Petrovice 33:44s 25
2. SDH Bukovice 34:65s 22
3. SDH Žďárky „A“ 38:79s 20
4. SDH Žďárky „C“ 45:81s 18
5. SDH Bezděkov 47:31s 16
6. SDH Pavlišov 48:28s 15
7. SDH Machovská Lhota 54:03s 14
8. Suchý Důl “ 40+“ 57:22s 13
9. SDH Suchý Důl „A“ 57:68s 12
10. SDH Velká Ledhuje 61:56s 11
11. SDH Suchý Důl „B“ 62:81s 10
12. SDH Hlavňov 63:57s 9
13. SDH Radešov 64:97s 8
14. SDH Pěkov 69:31s 7
15. SDH Bělý 78:50s 6
16. SDH Rokytník – ženy 78:87s 5
17. SDH Martínkovice 85:15s 5
18. SDH Česká Metuje 100:25s 5
19. SDH Rokytník „D“ 103:03s 5

Posvícenská zábava
Večer následovala tradiční posvícenská zábava v kulturním domě s kapelou BTK z Bezděkova. Pobavit se přišlo přes hodně lidí. Všem, kteří dorazili děkujeme.

Traktoriáda
Sedmý ročník traktoriády pod bubnem (louka směr Suchý Důl – Hlavňov po levé straně). Letos na tuto akci dorazilo až kolem 1000 lidí.
Pár fotek k vidění zde a zde
Pondělní tradiční průvod
Tradiční průvod od základní školy se mší svatou v kapli panny Marie Lurdské a odpolední posezení na sále v místní hospůdce „Kačama“. V průvodu, k tanci a poslechu zahraje Krojovaná dechová hudba Svárovanka ze Strážnice pod vedením kapelníka Tomáše Hanáka.
Foto z posvícení snad nějaké seženu.

Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.