Tradiční Suchodolské posvícení 2022

Svatováclavský pohár
Rok se s rokem sešel a opět se přiblížil poslední víkend v září. Každý rok na toto datum připadá Suchodolské posvícení. Tento rok tedy 23.9-25.9.  To se skládá ze sobotní hasičské soutěže O putovní Svatováclavský pohár, večerní posvícenské zábavy, nedělní traktoriády a pondělního tradičního průvodu.
Přípravy na soutěž začali už ve čtvrtek. Postavili jsme trať na soutěž na Martincově louce. Další sraz máme v pátek, kde vlastně řešíme kdo bude soutěžit a kolik dáme dohromady družstev.
V sobotu sraz kolem půl 8. Postavili jsme stánky, nanosili stoly, lavice a alkohol. Vše mohlo začít. Příjezd družstev od 9:00 a v 9:30 nástup družstev. Z minulosti pamatujeme i 19 družstev (rok 2019). Probíhají menší sázky a tipy kolik bude družstev.
Na soutěž stejně jako vloni dorazilo 8 družstev + suchodolské děti.
Naše „béčko“ šlo na řadu (stejně jako vloni) jako třetí, v sestavě Tereza Thér, Michal Vítek, Václav Podstata, Michal Thér, Vena Kohl, Pepa Reimann a David Kaněra. Útok dokončují s časem 44,91s. Suchý Důl „A“ si vylosoval číslo 8. V sestavě Petr Vítek, Michal Baldrych, Václav Kohl, Honza Thér, Michal Thér, Jan Podstata, a Martin Vítek. Já jsem upadl při roztahování „Béček“, málo dotažené savice a pravý proud si nevšiml že mu nespadla „plechovka“. No máme co zlepšovat. Útok dokončujeme s časem 43,68s a vítězné družstvo z Bezděkova vyhrává s časem 34,12s.
Pár fotek najdete ZDE od Nikoly Zemanové a ZDE od Jardy Ročně. Za oboje fotky moc děkujeme.
Letos se mě podařilo natočit skoro všechny útoky. Kvalita není úplně super, ale aspoň něco. (Stačí kliknout na družstvo a odkáže Vás to na „TyTrubko.com“ 😀  (youtube)

PořadíTýmČas
1.SDH Bezděkov nad Metují34,12s
2.SDH Pěkov35,72s
3.SDH Martínkovice40,40s
4.SDH Bělý41,68s
5.SDH Suchý Důl „A“43,68s
6.SDH Hlavňov44,69s
7.SDH Suchý Důl „B“44,91s
8.SDH Radešov58,03s

Posvícenská zábava
Večer následovala tradiční posvícenská zábava v kulturním domě s kapelou BTK z Bezděkova. Pobavit se přišlo přes hodně lidí. Všem, kteří dorazili děkujeme.


Traktoriáda
Desátý ročník traktoriády pod bubnem (louka směr Suchý Důl – Hlavňov po levé straně). Oproti loňskému roku jsme upravili prodej nápojů a ze všech stran slyšíme jen chválu. Pivečko bylo studený, fronty skoro žádný, lidi přišli, takže za nás vlastně povedený ročník. Všem, kteří dorazili moc děkujeme a doufáme, že se Vám akce líbila.
Pár fotek k vidění ZDE od Nikoly Zemanové a dodatečně přidáme i nějaká videa z dronu.
Moc děkujeme.


Pondělní tradiční průvod
Tradiční průvod od základní školy se mší svatou v kapli panny Marie Lurdské. Odpolední posezení na sále v místní hospůdce „Kačama“. V průvodu, k tanci a poslechu hrála Krojovaná dechová hudba Svárovanka ze Strážnice pod vedením kapelníka Tomáše Hanáka.
Foto ZDE.

Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.